Як вибрати накопичувальний водонагрівач - бойлер≡
Проблеми з гарячим водопостачанням (ГВП), як аварійні та сезонні відключення гарячої води, мало кому не завдавали незручностей. Тому зараз все більше людей вдається до встановлення водонагрівальних пристроїв. Вони можуть бути повною альтернативою централізованій системі ГВП, або ж просто виступати запасним варіантом, що дозволить не залишитися без гарячої води у разі проведення ремонтних робіт, у тому числі сезонних.
Одним із найпопулярніших видів водонагрівачів є накопичувальні. Найчастіше їх просто називають бойлерами. Вони мають простий принцип роботи, легко та швидко монтуються, не викликають складнощів в управлінні.
Бойлер є бак, в який набирається вода і за допомогою трубчастого нагрівального елемента (ТЕН) підігрівається в ньому до заданої температури і підтримується, періодично підігріваючись.
Для того щоб бойлер приносив максимальну користь, потрібно вміти правильно вибирати його.
Рекомендації щодо вибору бойлера
- Перше і найважливіше - правильно визначитися з об'ємом бака. Витрата води розраховується, виходячи з кількості людей. Так бойлера до 80 літрів зазвичай "вистачає" на двох. Для сім'ї, що складається з трьох осіб, знадобиться вже бойлер близько 120 літрів. Такий обсяг дозволить задовольнити гігієнічні норми (умивання, миття рук, прийняття душу, посуду, збирання).
- Також потрібно враховувати місце розміщення накопичувального бака. При обмеженні простору, можна вибрати бак будь-якої форми циліндричної або прямокутної, з вертикальним, горизонтальним або навіть діагональним типом монтажу. Є й міні-версії бойлерів із літражем до 30 л, які можна встановити під мийкою. Моделі з великим обсягом встановлюються на підлогу, а менші кріпляться на стіну. Будь-який з наведених варіантів можна вибрати на цій сторінці termoradosti.com.ua/shop/boylery/index.html .
- Важливо звертати увагу на безпеку пристрою. Що стосується ступеня захисту оболонки від проникнення, то найбезпечніші бойлери мають ступінь IP25.
- Оскільки бойлер в якості свого живлення використовує електрику, існує небезпека виходу з ладу пристрою в результаті імпульсних стрибків напруги. Тому, якщо вони періодично спостерігаються, необхідно встановити стабілізатор напруги. Для цих цілей можемо порадити релейний варіант .
- При покупці бойлера також необхідно враховувати ступінь забрудненості води. Неякісна вода здатна вивести з ладу навіть найякісніший прилад. Тому, якщо вода забруднена, перед входом у накопичувальний бак встановлюється водяний фільтр.
Читати інші новини...